Novinky

Co se právě řeší v oblasti podpory udržitelné mobility v Česku a na Slovensku?
22.3.2022

Na aktuální otázky, s jejichž řešením se potýkají česká města, i které se řeší na Slovensku v rámci národního plánu obnovy a odolnosti, se zaměřil seminář sítě CIVINET (15. 3. 2022) v Olomouci.
RuralCar – Seznamte se s mobilní aplikací pro sdílení jízd ve venkovských oblastech
8.3.2022

Ve Španělsku má mobilitu na venkově usnadnit mobilní aplikace pro spolujízdu RuralCar, kterou spustily skupina Red Eléctrica, sdružení El Hueco a nadace La Caixa.
Seminář zaměřený na čistou mobilitu – první akce sítě CIVINET v letošním roce
21.2.2022

Ve čtvrtek 17. února 2022 proběhl na Magistrátu města Pardubic seminář „Čistá mobilita – jaká je aktuální situace a budoucnost v našich městech?“
Evropské ceny za udržitelnou mobilitu znají své finalisty
16.2.2022

Evropská komise oznámila nominaci měst za rok 2021 do čtyř každoročně vyhlašovaných soutěží, které oceňují města za pozoruhodné aktivity v oblasti udržitelné mobility.
Výrazný krok směrem ke zvýšení aktivní mobility v Miláně – město rozšíří cyklistickou síť o 750 km
2.2.2022

V rámci boje s dopravními zácpami a znečištěným ovzduším se Město Milán zavázalo do roku 2035 vybudovat 750 kilometrů nových cyklostezek.
Příklad z praxe z projektu CIVITAS Handshake: přestavba okružní třídy v Bruggách
19.1.2022

Při vývoji městské cyklostezky FR30 v rámci projektu CIVITAS Handshake byla tato bariéra rozpoznána a byl vypracován plán na překonání tohoto úzkého místa.
Představujeme projekt CLIMASUM
7.1.2022

S hrdostí představujeme nový mezinárodní projekt CLIMASUM – Zmírňování klimatických změn prostřednictvím udržitelné městské mobility, na kterém se spolupodílí sekretariát CIVINET Česká a Slovenská republika, Centrum dopravního výzkumu, v. v. i., a jehož aktivity budou propojeny i s činností sítě CIVINET.
Slovensko připravuje implementaci Plánu obnovy a odolnosti – jaké jsou současné a aktivity a budoucí milníky pro oblast udržitelné mobility?
15.12.2021

Ministerstvo dopravy a výstavby SR aktuálně začíná s přípravou implementace Plánu obnovy a odolnosti (POO), který byl schválen v červenci letošního roku a obsahuje několik důležitých milníků a cílů v oblasti udržitelné mobility. Plán představuje pro Slovensko celkovou alokaci přibližně 6 miliard eur z Evropské unie.
Spuštěn nový e-learningový kurz k participaci v městském plánování udržitelné dopravy
7.12.2021

Participace, neboli zapojení veřejnosti (odborné a široké) je jednou ze základních charakteristik plánů udržitelné městské mobility a při zpracování plánů je třeba jí věnovat patřičnou pozornost. Se zlepšováním úrovně participačního procesu v českých a slovenských městech nyní pomůže i nová e-learningová platforma.
O nás
Kontakty
Centrum dopravního výzkumu, v. v. i.
Líšeňská 33a
636 00 Brno
Email: civinet@cdv.cz
Manažer sítě CIVINET Česká a Slovenská republika: Statutární město Olomouc
Sekretariát CIVINET Česká a Slovenská republika: Centrum dopravního výzkumu, v. v. i.
Partneři CIVINET Česká a Slovenská republika: Ministerstvo dopravy ČR, Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky

Ochrana osobních údajů
Copyright © 2024
CIVINET Česká a Slovenská republika je součástí iniciativy CIVITAS, programu financovaného EU, který usiluje o to, aby se udržitelná a inteligentní mobilita stala realitou pro všechny. Více informací – civitas.eu.