Novinky

Ohlédnutí se za květnovými webináři CIVINET a shrnutí hl. výstupů
9.6.2021

Těší nás, že květnový webinář (konaný 12. 5. 2021), organizovaný sekretariátem CIVINET a zaměřený na veřejnou dopravu a P+R, se setkal s velkým zájmem a pozitivními ohlasy účastníků.
Minisčítání 2020 poskytlo také data o cestách dětí do škol
1.4.2021

Probíhajícímu celonárodnímu Sčítání 2021 předcházelo v loňském roce tzv. Minisčítání, akce pro děti a mládež ve věku od 9 do 15 let.
Ulice především pro chodce
1.4.2021

Zklidňování dopravy v ulicích našich měst, a zejména pak v obytných čtvrtích má mnoho pozitivních dopadů, kvůli kterým bychom měli k humanizaci veřejných prostorů přistupovat.
Elektromobily v ČR: kde a jak často se dobíjejí?
31.3.2021

V České republice je registrováno přes 10 000 osobních vozidel s externím dobíjením, z toho je přibližně 70 % bateriových elektrických vozidel (BEV) a 30 % plug-in hybridních (PHEV).
Zapojte se do výzkumných projektů o participaci a průzkumech dopravního chování
25.3.2021

Má Vaše město zpracovaný plán udržitelné městské mobility (PUMM)? Podělte se o své cenné zkušenosti z jeho tvorby s výzkumnicemi a výzkumníky z Centra dopravního výzkumu, v. v. i., (CDV) a pomozte tak dalším městům s přípravami vlastního plánu.
Načerpejte inspiraci pro management parkování
20.3.2021

Parkovací politika je ožehavé a nepopulární téma. Nicméně pro (udr)žitelná města je důležitá a nevyhnutelná, protože vyhovování požadavkům lidí s automobily na pohodlné, dostupné a pokud možno i laciné parkování pouze podněcuje obyvatele a obyvatelky k dalšímu využívání a pořizování aut.
Evropská komise vydala Strategii udržitelné a chytré mobility
18.12.2020

9. prosince představila Evropská komise strategický dokument, jehož úkolem je naplňování závazků Zelené dohody pro Evropu v oblasti dopravy, respektive mobility.
Praha jde příkladem v podpoře udržitelné městské logistiky – otevřela první cyklo-depo v Česku
16.12.2020

V době koronavirových omezení a vzestupu nákupů po internetu se naplno ukázala důležitost řešení logistiky přepravy na poslední míli.
O nás
Kontakty
Centrum dopravního výzkumu, v. v. i.
Líšeňská 33a
636 00 Brno
Email: civinet@cdv.cz
Manažer sítě CIVINET Česká a Slovenská republika: Statutární město Olomouc
Sekretariát CIVINET Česká a Slovenská republika: Centrum dopravního výzkumu, v. v. i.
Partneři CIVINET Česká a Slovenská republika: Ministerstvo dopravy ČR, Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky

Ochrana osobních údajů
Copyright © 2022
Tento projekt je financován z výzkumného a inovačního programu Evropské Unie Horizont 2020 na základě grantové dohody č. 815008.