CIVINET Slovinsko-Chorvatsko-Jihovýchodní Evropa navštívil Prahu

Partneři a členové sítě CIVINET měli možnost se setkat v rámci celé řady aktivit s tématem udržitelné mobility v hlavním městě České republiky – v Praze. Setkání proběhlo ve dnech 11. – 13. dubna 2022.. Zúčastnili se ho zájemci ze zemí bývalých Jugoslávských republik (sdružených organizací ODRAZ), ale i pozvaní odborníci z České republiky (zástupci vedení měst a krajů, pracovníci odborů dopravy a rozvoje, koordinátoři městské mobility a zástupci dalších subjektů zainteresovaných v oblasti udržitelné mobility). V rámci prvního dne byl realizován seminář nabízející pohled na aktuální témata a otázky, které v oblasti udržitelné mobility řeší hlavní město Praha, konkrétně prostřednictvím Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy (IPR). Akce proběhla v prostorách Centra architektury a městského plánování (CAMP). 

 Další program zahrnoval prezentaci ROPID (Regionální organizátora pražské integrované dopravy) a Dopravního podniku Hlavního města Prahy (včetně návštěvy detašovaného pracoviště dispečinku v Praze Letňanech). Poslední den se coworkingového setkání se zapojila Univerzita Karlova – Centrum pro otázky životního prostředí, spolek AUTOMAT s tématem udržitelného rozvoje města. Díky Odboru dopravy Magistrátu Hlavního města Prahy byla účastníkům představena konkrétní realizovaná opatření ve vazbě na podporu udržitelné městské mobility, které město Praha realizovalo ve svých ulicích.


CIVINET Slovinsko-Chorvatsko-Jihovýchodní Evropa navštívil Prahu
O nás
Kontakty
Centrum dopravního výzkumu, v. v. i.
Líšeňská 33a
636 00 Brno
Email: civinet@cdv.cz
Manažer sítě CIVINET Česká a Slovenská republika: Statutární město Olomouc
Sekretariát CIVINET Česká a Slovenská republika: Centrum dopravního výzkumu, v. v. i.
Partneři CIVINET Česká a Slovenská republika: Ministerstvo dopravy ČR, Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky

Ochrana osobních údajů
Copyright © 2024
CIVINET Česká a Slovenská republika je součástí iniciativy CIVITAS, programu financovaného EU, který usiluje o to, aby se udržitelná a inteligentní mobilita stala realitou pro všechny. Více informací – civitas.eu.