Novinky

Aktivní mobilita v centru na prvním místě – study tour CIVINET ukázala úspěchy belgických měst v podpoře udržitelné mobility
17.6.2024

Poslední květnový týden jsme se s našimi členy vydali na studijní cestu do belgických měst Lovaň a Mechelen, jejímž cílem bylo získat inspiraci, nápady a konkrétní příklady toho, jak lze zlepšit kvalitu života ve městech prostřednictvím podpory cyklistické dopravy a udržitelné mobility.
Vzdělávací program CIVITAS Deep Dive nabídne možnost detailně se věnovat vybraným tématům v oblasti udržitelné mobility
6.5.2024

CIVITAS MUSE spouští v květnu nový vzdělávací program, který pod názvem CIVITAS Deep Dive zprostředkuje v následujících třech letech sérii celkem šesti vzdělávacích akcí k vybraným výzvám udržitelné mobility. Každá tematicky zaměřená série nabídne několik online a jedno fyzické setkání, určené pro profesionály v oblasti městské mobility a studenty evropských univerzit a vysokých škol. Cílem programu Deep Dive je prohloubit znalosti účastníků o daném tématu a pomoci jim aplikovat nové poznatky v jejich každodenním životě.
Workshop sítě CIVINET v Bratislavě přinesl inspirativní příklady ze světa inovací
5.4.2024

V minulém týdnu se v Bratislavě konal inspirativní workshop sítě CIVINET, který přinesl příklady inovací v oblasti městské mobility. Tento workshop, který se konal za spoluorganizace EIT Urban Mobility a Metropolitního institutu Bratislavy, přilákal přibližně padesát zástupců ze slovenských a českých měst, krajů, neziskových organizací a podniků zaměřených na mobilitu.
Jak sbírat data o dopravě a využít je k podpoře rozvoje aktivní mobility? Odpovědi nabídnul seminář sítě CIVINET v Trnavě.
4.4.2024

Poslední březnový týden se kromě workshopu v Bratislavě konal také seminář sítě CIVINET ve slovenské Trnavě, který se zaměřil na sběr a využití dat k podpoře aktivní mobility a udržitelné dopravy. Seminář, kterého se zúčastnilo přes šest desítek zástupců městských a krajských samospráv, organizací a sdružení, s námi spolupořádalo město Trnava.{
Silniční bezpečnost v polském městě Katovice – v zónách 30 klesl počet autonehod za deset let o 73 %
13.2.2024

Ze srovnání statistik za posledních pět a deset let vyplývá, že i přes kontinuální růst počtu registrovaných vozidel klesá počet dopravních nehod.
Úspěchy roku 2023 v přehledu: Ohlédnutí se za hlavním děním v síti CIVINET a náhled na nadcházející rok
11.1.2024

Podívejte se s námi na rok 2023 sítě CIVINET, který byl plný úspěšně realizovaných aktivit. S našimi členy jsme společně prošli klíčovými momenty, které formovaly tento rok, a nyní se těšíme na rozšíření naší sítě a nové akce, které nám přinese rok 2024!
Air+Mobility: Na semináři CIVINET zazněly příspěvky k elektro-, vodíkové i vzdušné mobilitě
6.12.2023

Na čtyři desítky zástupců českých a slovenských měst a zainteresovaných organizací přijelo do Brna načerpat informace a inspiraci v tématech elektromobility, vodíkové a vzdušné mobility na listopadový seminář spolku CIVINET a Centra dopravního výzkumu.
Pozvánka na webináře spolku AutoMat ke zklidňování dopravy, školním ulicím a nízkoemisním zónám
7.11.2023

Náš přidružený člen, spolek AutoMat, zve zástupkyně a zástupce samospráv, státní správy, odborníky v oblasti udržitelné mobility a všechny ostatní zájemce na sérii webinářů projektu CEAML.
Konference Urban Mobility Days 2023: Formování budoucnosti městské mobility
20.10.2023

Konference Evropské komise, organizovaná Generálním ředitelství pro mobilitu a dopravu (DG MOVE) ve spolupráci se španělskou vládou v rámci předsednictvím Španělska Radě EU, se letos konala ve dnech 4.–6. října v Seville. Tato událost sloužila jako fórum pro diskuse, výměnu nápadů a inovací, které mají potenciál definovat budoucnost městské dopravy.
O nás
Kontakty
Centrum dopravního výzkumu, v. v. i.
Líšeňská 33a
636 00 Brno
Email: civinet@cdv.cz
Manažer sítě CIVINET Česká a Slovenská republika: Statutární město Olomouc
Sekretariát CIVINET Česká a Slovenská republika: Centrum dopravního výzkumu, v. v. i.
Partneři CIVINET Česká a Slovenská republika: Ministerstvo dopravy ČR, Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky

Ochrana osobních údajů
Copyright © 2024
CIVINET Česká a Slovenská republika je součástí iniciativy CIVITAS, programu financovaného EU, který usiluje o to, aby se udržitelná a inteligentní mobilita stala realitou pro všechny. Více informací – civitas.eu.