Novinky

Na konferenci v Záhřebu byla představena metodická podpora pro města usilující o udržitelnou mobilitu
27.9.2023

Nedávná zářijová konference byla završením projektu CLIMASUM, v rámci kterého vznikly celkem čtyři nové příručky pro plánování udržitelné městské mobility.
Bratislavský samosprávný kraj plánuje podpořit kolejovou dopravu
31.8.2023

Plán mobility Bratislavského kraje staví na rozvoji veřejné dopravy – budovaní nových tramvajových a železničních tratí, přestupních terminálů a záchytných parkovišť.
Vytvoření udržitelného města od A do Z: Průkopnický projekt v Berlíně
28.7.2023

V lokalitě letiště Berlín-Tegel, které bylo v roce 2020 uzavřeno, vzniká nová modelová čtvrť s nulovou spotřebou energie.
Od „zelené vize“ k mezinárodnímu uznání – společně se zástupci měst jsme se inspirovali udržitelnou mobilitou ve Slovinsku
15.6.2023

První červnový týden jsme se v rámci pětidenní studijní exkurze podívali spolu s 18 účastníky z českých a slovenských měst do Slovinska, abychom načerpali inspiraci a informace z úspěšných příběhů cesty k udržitelné mobilitě měst Lublaně a Mariboru.
Návštěva Bruselu s EUKI study tour
14.6.2023

Na přelomu května a června jsme měli jako sekretariát sítě CIVINET příležitost zúčastnit se studijní cesty do Bruselu organizované EUKI Climate Iniciative Academy a CAN Europe společně s více než 20 účastníky ze střední a východní Evropy.
Kancelář architekta města Brna využívá vlastní aplikaci s daty o brněnské MHD
30.5.2023

Nová aplikace s názvem Pohyb vozidel MHD, kterou mohou kromě kanceláře městského architekta využívat i běžní uživatelé nebo experti posuzující například vhodnost preferenčních opatření pro zvýšení rychlosti a plynulosti provozu městské hromadné dopravy, vznikala ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna.
Sdíleným mikrobusem se nově kromě obyvatel Říčan svezou i lidé z dalších obcí regionu
15.5.2023

Služba sdíleného mikrobusu start-upu CITYA , který funguje jako mezistupeň mezi veřejnou dopravou a individuální automobilovou dopravou, byla úspěšně bezplatně testována v Říčanech a okolí. Projekt nyní vstoupil do komerčního provozu a na základě poptávky i z menších okolních obcí se rozšíří na celý region Říčanska.
Amsterdam nebo Kodaň jako nejvíce cyklistická evropská města? Seznamte se s Lovaní!
28.4.2023

Začátkem letošního roku jsme navštívili v rámci CIVINext fora společně s dalšími sekretariáty sítí CIVINET belgickou Lovaň (Leuven), město, které je skutečnou inspirací v udržitelné mobilitě. Přesvědčte se!
O nás
Kontakty
Centrum dopravního výzkumu, v. v. i.
Líšeňská 33a
636 00 Brno
Email: civinet@cdv.cz
Manažer sítě CIVINET Česká a Slovenská republika: Statutární město Olomouc
Sekretariát CIVINET Česká a Slovenská republika: Centrum dopravního výzkumu, v. v. i.
Partneři CIVINET Česká a Slovenská republika: Ministerstvo dopravy ČR, Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky

Ochrana osobních údajů
Copyright © 2024
CIVINET Česká a Slovenská republika je součástí iniciativy CIVITAS, programu financovaného EU, který usiluje o to, aby se udržitelná a inteligentní mobilita stala realitou pro všechny. Více informací – civitas.eu.