Novinky

Kancelář architekta města Brna využívá vlastní aplikaci s daty o brněnské MHD
30.5.2023

Nová aplikace s názvem Pohyb vozidel MHD, kterou mohou kromě kanceláře městského architekta využívat i běžní uživatelé nebo experti posuzující například vhodnost preferenčních opatření pro zvýšení rychlosti a plynulosti provozu městské hromadné dopravy, vznikala ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna.
Sdíleným mikrobusem se nově kromě obyvatel Říčan svezou i lidé z dalších obcí regionu
15.5.2023

Služba sdíleného mikrobusu start-upu CITYA , který funguje jako mezistupeň mezi veřejnou dopravou a individuální automobilovou dopravou, byla úspěšně bezplatně testována v Říčanech a okolí. Projekt nyní vstoupil do komerčního provozu a na základě poptávky i z menších okolních obcí se rozšíří na celý region Říčanska.
Amsterdam nebo Kodaň jako nejvíce cyklistická evropská města? Seznamte se s Lovaní!
28.4.2023

Začátkem letošního roku jsme navštívili v rámci CIVINext fora společně s dalšími sekretariáty sítí CIVINET belgickou Lovaň (Leuven), město, které je skutečnou inspirací v udržitelné mobilitě. Přesvědčte se!
Konference v Říčanech nabídla inspiraci v cyklistické dopravě i využívání aplikací a služeb pro města
14.4.2023

Letošní konference sítě CIVINET, konaná 12. dubna v Říčanech u Prahy, měla podtitul „MaaS a podpora cyklistiky v (nejen) menších městech“.
Nová příručka usnadní spolupráci v procesu plánování udržitelné mobility
31.3.2023

Plány udržitelné městské mobility jsou komplexními dokumenty, a jako takové vyžadují zapojení velkého množství aktérů z různých sektorů a odvětví a jejich vzájemnou koordinaci
Města sítě CIVINET sdílela zkušenosti s plánováním městské mobility na semináři v Hradci Králové
23.3.2023

Kvalita zadání, spolupráce v rámci úřadu a s dopravními podniky, implementace – tak by se daly shrnout nejčastější výzvy, se kterými se města potýkají v plánování udržitelné mobility, které zazněly 22. března na semináři v Hradci Králové.
Kam by měla směřovat doprava ve městě? Cílem Hamburku je pouze 20 % cest automobilovou dopravou do roku 2030
17.3.2023

Německý Hamburk si stanovil ambiciózní cíle v oblasti snižování emisí CO2 v dopravě. Konkrétně, do roku 2030 by se měly 4 z 5 cest uskutečnit pěšky, na kole, veřejnou dopravou a dalšími formami udržitelné mobility, zatímco pouze 20 % cest osobním automobilem.
Nová interaktivní e-brožura CIVITAS představuje úspěšný příběh Brna
2.3.2023

Představujeme elektronickou interaktivní publikaci z edice „CIVITAS Success Story“, kterou společně vytvořily CIVITAS, sekretariát CIVINET Česká a Slovenská republika a Statutární město Brno.
Seminář v Nitře nabídl inspiraci ke zlepšení služeb ve veřejné dopravě
23.2.2023

Co mohou města, kraje a provozovatelé udělat pro zvýšení zájmu o veřejnou dopravu? Celkem 35 zástupců slovenských a českých měst, krajů a dopravních podniků řešilo toto téma na semináři, který se uskutečnil 21. února 2023 v Nitře.
O nás
Kontakty
Centrum dopravního výzkumu, v. v. i.
Líšeňská 33a
636 00 Brno
Email: civinet@cdv.cz
Manažer sítě CIVINET Česká a Slovenská republika: Statutární město Olomouc
Sekretariát CIVINET Česká a Slovenská republika: Centrum dopravního výzkumu, v. v. i.
Partneři CIVINET Česká a Slovenská republika: Ministerstvo dopravy ČR, Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky

Ochrana osobních údajů
Copyright © 2022
Tento projekt je financován z výzkumného a inovačního programu Evropské Unie Horizont 2020 na základě grantové dohody č. 815008.