Novinky

Konference v Říčanech nabídla inspiraci v cyklistické dopravě i využívání aplikací a služeb pro města
14.4.2023

Letošní konference sítě CIVINET, konaná 12. dubna v Říčanech u Prahy, měla podtitul „MaaS a podpora cyklistiky v (nejen) menších městech“.
Nová příručka usnadní spolupráci v procesu plánování udržitelné mobility
31.3.2023

Plány udržitelné městské mobility jsou komplexními dokumenty, a jako takové vyžadují zapojení velkého množství aktérů z různých sektorů a odvětví a jejich vzájemnou koordinaci
Města sítě CIVINET sdílela zkušenosti s plánováním městské mobility na semináři v Hradci Králové
23.3.2023

Kvalita zadání, spolupráce v rámci úřadu a s dopravními podniky, implementace – tak by se daly shrnout nejčastější výzvy, se kterými se města potýkají v plánování udržitelné mobility, které zazněly 22. března na semináři v Hradci Králové.
Kam by měla směřovat doprava ve městě? Cílem Hamburku je pouze 20 % cest automobilovou dopravou do roku 2030
17.3.2023

Německý Hamburk si stanovil ambiciózní cíle v oblasti snižování emisí CO2 v dopravě. Konkrétně, do roku 2030 by se měly 4 z 5 cest uskutečnit pěšky, na kole, veřejnou dopravou a dalšími formami udržitelné mobility, zatímco pouze 20 % cest osobním automobilem.
Nová interaktivní e-brožura CIVITAS představuje úspěšný příběh Brna
2.3.2023

Představujeme elektronickou interaktivní publikaci z edice „CIVITAS Success Story“, kterou společně vytvořily CIVITAS, sekretariát CIVINET Česká a Slovenská republika a Statutární město Brno.
Seminář v Nitře nabídl inspiraci ke zlepšení služeb ve veřejné dopravě
23.2.2023

Co mohou města, kraje a provozovatelé udělat pro zvýšení zájmu o veřejnou dopravu? Celkem 35 zástupců slovenských a českých měst, krajů a dopravních podniků řešilo toto téma na semináři, který se uskutečnil 21. února 2023 v Nitře.
Inspirace ze sítě CIVINET: Ulice pro děti v Bratislavě
3.2.2023

Stále více rodičů vozí děti do školy autem i přesto, že bydlí v její blízkosti, což má negativní dopady jak na městskou dopravu, tak především na samotné děti, kterým chybí přirozený pohyb, aktivita a svoboda.
Komunita CIVITAS se rozrůstá o sítě CIVINET Iberia a CIVINET Polska!
16.1.2023

V loňském roce poskytla iniciativa CIVITAS prostřednictvím otevřené výzvy financování na podporu obnovení činnosti sekretariátů CIVINET.
Podpora využívání veřejné dopravy skrze zlepšení kvality služeb – Jihomoravský kraj razí cestu otevřených dopravních dat
3.1.2023

Zvyšování kvality služeb je jednou z cest k podpoře využívání veřejné dopravy. Koordinátor integrované dopravy v Jihomoravském kraji...
O nás
Kontakty
Centrum dopravního výzkumu, v. v. i.
Líšeňská 33a
636 00 Brno
Email: civinet@cdv.cz
Manažer sítě CIVINET Česká a Slovenská republika: Statutární město Olomouc
Sekretariát CIVINET Česká a Slovenská republika: Centrum dopravního výzkumu, v. v. i.
Partneři CIVINET Česká a Slovenská republika: Ministerstvo dopravy ČR, Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky

Ochrana osobních údajů
Copyright © 2024
CIVINET Česká a Slovenská republika je součástí iniciativy CIVITAS, programu financovaného EU, který usiluje o to, aby se udržitelná a inteligentní mobilita stala realitou pro všechny. Více informací – civitas.eu.