Zveme Vás na webinář sítě CIVINET Slovinsko-Chorvatsko-SEE zaměřený na dopravní chování

Změna našich návyků je klíčem k udržitelné mobilitě. Nejlepším způsobem, jak ovlivnit dopravní chování, je navrhnout dobrá dopravně-prostorová řešení zaměřená na lidi, nikoli na auta. To zahrnuje spolehlivost a pohodlí veřejné dopravy a odpovídající infrastrukturu pro pěší a cyklisty. Pouze dobré a snadno dostupné dopravní alternativy mohou lidi přimět k tomu, aby přemýšleli o jiných způsobech dopravy a přestali se spoléhat pouze na osobní automobily.

Jaký vliv měla již realizovaná opatření na chování obyvatel a každodenní život měst a obcí? Jak mohou tyto poznatky podpořit intenzivnější zavádění dalších opatření udržitelné mobility v budoucnu? Jak ovlivnit chování obyvatel, pokud jde o témata mobility? To se dozvíte na webináři, který se bude konat 13. prosince 2022 od 11 do 13 hodin.

Pracovním jazykem webináře je angličtina. Registrovat se můžete do 11. prosince 2022 na tomto odkazu: https://forms.gle/LxuFohSb1q1uhMQL8. Den před webinářem bude všem registrovaným účastníkům zaslán odkaz na Zoom.

Pro koho je webinář určen?

Webinář je určen studentům, mladým odborníkům a budoucím vedoucím pracovníkům v oblasti městské mobility, zástupcům místních samospráv, členům sítě CIVINET Slovinsko-Chorvatsko-SEE a dalších evropských sítí CIVINET a všem zainteresovaným stranám, které se o toto téma zajímají.

Tematické prezentace

  • Úvod k tématu webináře – Změny chování v oblasti mobility / Magdalena Makar, ODRAZ (Chorvatsko)
  • Zprávy jsou stejně mocné jako infrastruktura: příklady osvědčených postupů z 20 let fungování sítě CIVITAS / Fred Dotter, Mobiel 21 (Belgie)
  • Dopady opatření SUMP – úprava ulic v celé čtvrti v Ljutomeru (Slovinsko) / Mojca Balant, Institut městského plánování Slovinské republiky.
  • Udělejme to natrvalo!" Dočasná dopravní opatření jako označení ulice – případ Rudarské ulice ve Velenje, Slovinsko / Nela Halilović, Institut pro územní politiku (Slovinsko)

Webinář je organizován v rámci aktivit projektu CLIMASUM. Více o projektu CLIMASUM si přečtěte ZDE. Tento projekt je součástí Projekt je podpořen z Evropské iniciativy na ochranu klimatu (EUKI) německého Spolkového ministerstva hospodářství a ochrany klimatu (BMWK). Více o Evropské klimatické iniciativě (EUKI): www.euki.de/en.

Zdroj: Sekretariát CIVINET Slovinsko-Chorvatsko-SEE, upraveno

Zveme Vás na webinář sítě CIVINET Slovinsko-Chorvatsko-SEE zaměřený na dopravní chování
logo-climO nás
Kontakty
Centrum dopravního výzkumu, v. v. i.
Líšeňská 33a
636 00 Brno
Email: civinet@cdv.cz
Manažer sítě CIVINET Česká a Slovenská republika: Statutární město Olomouc
Sekretariát CIVINET Česká a Slovenská republika: Centrum dopravního výzkumu, v. v. i.
Partneři CIVINET Česká a Slovenská republika: Ministerstvo dopravy ČR, Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky

Ochrana osobních údajů
Copyright © 2024
CIVINET Česká a Slovenská republika je součástí iniciativy CIVITAS, programu financovaného EU, který usiluje o to, aby se udržitelná a inteligentní mobilita stala realitou pro všechny. Více informací – civitas.eu.