Více cyklistů, méně dopravních kolon ve Vídni

Počet automobilů na vídeňských silnicích klesl, počet uskutečněných jízd na kole vzrostl - to vyplývá z  nových údajů provozovatele dopravy rakouské metropole společnosti Wiener Linien.

Analýza četnosti motorových vozidel měřená v období od roku 2010 do roku 2015 vykazuje pokles automobilové dopravy o 6,3 procenta na území celého města.

V městských částech byl pokles obzvláště vysoký a činil 11,2 %.

Ve stejném období došlo k nárůstu cyklistiky, v jednotlivých částech města se ve všedních dnech počet jízd na kole zvýšil: o 26% v Neubaugürtel, o 42 % v Lassallestraße a o 68 % v Opernring.

"Vídeňané jsou vždy šetrnější k životnímu prostředí, a to i navzdory tomu, že provoz v Rakousku roste. Ve Vídni je vždy snazší pokrýt denní trasy veřejnou dopravou, pěšky nebo na kole, "říká vídeňská starostka, Maria Vassilakou.

Údaje také ukazují, že ve Vídni je rekordní množství cestujících ve veřejné dopravě. Počet cestujících se v posledních třech letech zvyšuje, z původních 939.1 milionů cestujících v roce 2015 se zvýšil na 954.2 milionů cestujících v loňském roce.

"Neustálé rozšiřování veřejné dopravy se vyplácí," prohlásil Uli Simi, předseda městské rady.

Zdroj: http://www.eltis.org/discover/news/more-cycling-less-car-traffic-vienna-austria. 

Comments are closed.