Had Eda – Do školy pěšky nebo na kole ? Ve hře s dopravním hadem je to zábava

9

O této soutěži píšeme ve Zpravodaji pravidelně. Přinášíme Vám některé novinky. O Hadu Edovi byla připravena reportáž z jedné z opavských škol v České televizi:

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10122978233-udalosti-v-regionech-ostrava/416231100031010-udalosti-v-regionech/obsah/499182-ekologicky-projekt-na-zs.

Školy se do kampaně vložily aktivně, jsem za to moc a moc ráda. Data z kampaně se navíc budou hodit při aktualizaci Plánu udržitelné městské mobility. Všech pět škol od nás ještě dostalo odměnu za účast v kampani. Ze škol mám dobrou odezvu a myslím, že se to povedlo, těším se na další ročník. Věřím, že se zapojí zase o něco více opavských škol“, napsala nám nadšeně Mgr. Petra Veličková z opavského magistrátu, která je koordinátorkou environmentálního vzdělávání v Opavě.

Pozitivní ohlasy zaznívají i ze slovenských škol. “Zhodnotenie kampane bolo úspešné, radosť deti je najviac. Už sa tešia na ďalšie aktivity. S radosťou sa zapojíme aj v jari. Ďakujeme za všetko, a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu“ odepsala nám třídní učitelka Ing. Anna Meričková ze ZŠ Pakostov. Na děti čekaly ve škole v průběhu kampaně také další dopravní aktivity – například jízda zručnosti na kole, koncert cyklistických zvonků, karneval na kolech a další. Odměnou jim byly samolepky s logem hry a také další dárečky od školy, včetně karet s vítězem mistrovství světa v silniční cyklistice z roku 2015, Peterem Saganem.

10

Mnoha slovenským školám se v průběhu kampaně podařilo výrazně zvýšit podíl šetrných cest do školy, některým i o 25 a více procent. Patří mezi ně například ZŠ s MŠ Dubovany či ZŠ Škultétyho v Nitře. Žákům ZŠ s MŠ sv. Gorazda v Žilině se dokonce podařilo navýšit své cesty do školy šetrnou dopravou o skvělých 50 % oproti situaci před startem hry, a to zejména díky nárůstu cestování do školy na kole.

Děti z obou zemí se také letos na podzim mohli zapojit do fotosoutěže o cyklodoplňky a další ceny. Výhra v ČR putovala do ZŠ a MŠ Otnice a na Slovensku do již zmíněné ZŠ Pakostov, ve které cestám do školy vévodila cyklistika.

11

Další informace a aktuální dění v kampani naleznete na webových stránkách http://www.trafficsnakegame.eu.

 

Výsledky českých škol: http://www.trafficsnakegame.eu/czechrepublic/hra/vysledky/

Výsledky slovenských škol: http://www.trafficsnakegame.eu/slovakia/hra/vysledky/

 

Kontaktní místo kampaně Traffic Snake Game pro ČR i Slovensko:

 

Centrum dopravního výzkumu, v. v. i.

tsg@cdv.cz

tel. pro ČR: +420 724 898 358 (Danuše Strnadová)

tel. pro Slovensko: +421 907 461 232 (Martin Bolo)

 

Záštitu nad kampaní v České republice převzal BESIP.

 

Aktuální dění v kampani můžete sledovat na webových stránkách http://www.trafficsnakegame.eu

Kontaktní místo kampaně Traffic Snake Game pro ČR a Slovensko:

Centrum dopravního výzkumu, v. v. i.

kontakt pro ČR: snake@cdv.cz, tel. +420 724 898 358 (Danuše Strnadová)

kontakt pro Slovensko: tsg@cdv.cz, +421 907 461 232 (Martin Bolo)

Záštitu nad kampaní v České republice převzal BESIP.

a1 a2 a3 a4

 

No Comments Yet.

Leave a comment