Evropská cyklistická federace zahájila platformu pro sdílení kol

Evropská federace pro cyklisty (ECF) zahájila platformu pro sdílení jízdních kol a doufá tak, že pomůže podporovat cyklistiku napříč městy v Evropě.

ECF zahájila Platformu pro evropské sdílení kol & Systémy (PEBSS) prostřednictvím Svazu cyklistického průmyslu (CIC), který poskytuje důvěryhodnou, neutrální spolupráci, která zajistí úspěšné fórum pro dialog uvnitř tohoto odvětví.

Cílem je podpořit výměnu osvědčených postupů v celé platformě, aby se vytvořené a úspěšné systémy sdílení kol ve městech staly katalyzátorem inovací pro Smart Cities a měli zásadnější podíl v rámci udržitelné mobility. Rovněž platforma podpoří využití Big Data, jež slouží systémům městské mobility a sdílení jízd (např. Mobility-as-a-service).

Předseda CIC a prezident Cycleurope Tony Grimaldi, podotýká:

"Máme nadšení posunout oblast udržitelné mobility myšlenkou a realizací sdílení jízdních kol v celé Evropě; což je zaručenou metodou pro navýšení jízd na kole, a zároveň je to podstatné pro rozvoj chytré městské mobility. "

Podle ECF prokázala mobilita založená na sdílení jízdních kol navýšení počtu jízd na kole v denní dobu. To do značné míry pomůže organizaci prosadit tuto myšlenku v  Bruselu v rámci politik městské mobility v celé EU.

Zdroj: http://www.eltis.org/discover/news/ecf-launches-bike-sharing-platform. 

Comments are closed.